Pomiar samodzielność

Indeks Samodzielności to ankieta, która pozwoli Ci określić jaki jest poziom Twojej samodzielności na obecnym etapie Twojego życia. Ankieta składa się z trzech części, każda z nich dotyczy innego aspektu samodzielności. Po wypełnieniu każdego z modułów otrzymasz wskazówki, jak możesz podwyższyć swoją samodzielność oraz gdzie szukać informacji, które pomogą Ci stać się bardziej samodzielną osobą.

Część A: Moja obecna sytuacja

Dotyczy Twojej obecnej sytuacji życiowej. Odpowiedz na 18 krótkich pytań, dzięki którym lepiej zrozumiesz jaki na dzisiaj jest poziom Twojej samodzielności w codziennym życiu. Dzięki ankiecie będziesz miał/a okazję zastanowić się nad swoją sytuacją mieszkaniową, zarobkową i edukacyjną – być może odkryjesz jakiś ważny aspekt swojego życia, nad którym warto popracować?

Część B: Moja wiedza

Dotyczy Twojej wiedzy o samodzielnym życiu. Składa się z dziewięciu prostych pytań, na które odpowiadasz “Wiem” albo “Nie wiem”. Po wypełnieniu tej części zorientujesz się, jakiej wiedzy Ci brakuje, a jaką już masz. Dostaniesz też wskazówki, gdzie możesz zdobyć odpowiednie informacje.

Część C: Moja wiedza - quiz

Ta część pozwoli Ci sprawdzić swoją wiedzę. Odpowiedz na 16 pytań i dowiedz się, czy wiesz, jak dbać o zdrowie, jak pozyskać mieszkanie, na co zwracać uwagę załatwiając sprawy w urzędzie lub podpisując umowę o pracę. Uwaga: więcej niż jedna odpowiedź może być prawidłowa.

Autorami indeksu są doktor psychologii Olaf Żylicz oraz konsultanci Fundaci Robinson Crusoe: Jarosław Banasiak i Agata Skalec (socjologowie). Indeks jest tworzony zgodnie z rygorami pracy naukowej, co zapewnia jego wiarygodność. Próba badawcza wyniosła 90 respondentów.