Samodzielni

Przez Internet możesz też zrobić zakupy. Na specjalnych stronach internetowych np. www.allegro.pl możesz kupić kosmetyki, płyty CD, sprzęt RTV, prezenty gwiazdkowe a nawet buty i ubrania. Zakupy przez Internet są często tańsze, ponieważ właściciel/ka nie musi ponosić kosztów utrzymania sklepu i wynagrodzeń. Duże sieci handlowe (np. ze sprzętem RTV i AGD) często prowadzą sprzedaż również w Internecie. Rzeczy kupione przez Internet w danej sieci są często tańsze niż w tradycyjnym sklepie. Zanim kupisz wybraną rzecz przez Internet, możesz obejrzeć ją w tradycyjnym sklepie.

Zanim zrobisz zakupy przez Internet zapoznaj się z regulaminem sklepu internetowego. Pamiętaj, że podczas zakupów przez Internet przysługują Ci takie same prawa (np. do reklamacji czy zwrotu towaru), jak podczas zakupów w tradycyjnym sklepie.

Porównywarki cen. W Internecie możesz też łatwo porównać ceny tego samego produktu w różnych sklepach np. na stronie www.ceneo.pl i wybrać najtańszy.

Internetowe konto w banku. Jeśli masz konto w banku lub chcesz je założyć, rozważ takie konto, do którego będziesz mieć dostęp przez Internet. Taki dostęp do konta jest dużo tańszy niż robienie przelewów w banku. Dzięki internetowemu rachunkowi bankowemu możesz robić przelewy (np. za mieszkanie), nie wychodząc z domu.